Prostě věci

Plyšový medvídek je náš jiný druh nejlepšího přítele

28. ledna 2013 v 15:26 | Lithia
,,Ty jsi můj medvídek. Nikdy tě nikomu nedám. Jsi můj nejlepší přítel."
Říká dítě v pěti, šesti, sedmi letech. Nikdo si asi neuvědomuje, že toho medvídka jednou vyhodí do popelnice. Já jsme třeba dělala generální úklid a zjistila jsem, že tam pod postelí mám jednu starou, zaprášenou panenku, která se na mě usmívala a já pocítila nával vzpomínek. Vzpomínek na to, že jsem ji vláčela všude s sebou, dávala jsem jí najíst a pak jí před spaním vykládala všechny naše příhody. Tyto vzpomínky má na svou oblíbenou hračku snad každé dítě i dospělý.
A když se na ni díváte, nedokážete ji vyhodit... někdo to možná dokázal, ale já ne... pořád jsem se na ni dívala a nedokázala jsem si představit, že ji mám po tolika zážitcích opustit.
Myslím, že plyšoví medvídci jsou náš jiný druh nejlepšího přítele. Medvídek poslouchá a nic neříká... jen poslouchá a mlčí... někdy potřebujeme, aby nás někdo vyslechl. A když si naopak potřebujeme promluvit, najdeme si ten další druh nejlepšího přítele, ten lidský, který nám již dokáže poradit. Na závěr mých obvyklých krátkých, stručnách článků zde chci sdílet video z filmu Toy Story 2.

Zdroj obrázku: by *ElenaDudina


 
 

Reklama