Dursleyovi v krámku bratří Weasleyových

31. ledna 2013 v 14:38 | Lithia |  Splácaniny

Povídka na téma Dursleyovi? Ano, napadla mě, protože jsem ji napsala pro jednu soutěž na Hogwarts.cz, kde jsem studentkou :) A tak vznikla zajímavá idylka, kde Dursleyovi hledají pana Brumbála, který je pozval na Příčnou ulici. Díky hulákovi, který kdysi poslal paní Dursleyové, se členové rodiny raději přišli dostavit... :) A co se nestalo...? PS: Omlouvám se za ty uvozovky, ale ony se prostě musí předělat, když povídku zkopíruju do článku... :/ Obrázek by *liliribs.

Tlustý muž vzal svou rukou za kliku a opatrně otevřel. Nestačil se divit, neboť mu právě vedle hlavy proletěla papírová vlaštovka, kterou ovšem nikdo neposlal.Jakmile se otočil, vlaštovka se zastavila a tlustý muž po ní chňapl.
"Petunie, to je šílenství, nemůžeme jít do krámu toho jejich spolku," zaprotestoval a jeho malá očka se přimhouřila. "Vždyť víš, že to je ten chlap, který nám vyhodil náš krb, pamatuješ na něj, ten Waley nebo Weyle... či jak se jmenuje..."
"Vernone, my tam přece nechceme, ale musíme, chápeš, je tam ten... Brumbál, řekl, že nás očekává a vzpomínáš, jak nám přišel ten dopis?" zašeptala nervózně.
"Ale drahá, snad tomu nevěříš?" zahlaholil. "Vždyť je z toho spolku."
"Musíme tam jít," odsekla rozhodně Petunie. "Dudlánku, neboj se, maminka je tu s tebou.."
Dudley Dursley, který se krčil za jeho matkou Petunií a který teď připomínal vyděšené prastáko, vydal jakýsi zvuk, který se podobal písknutí.
"Mami, já tam nechci."
"Neboj se, jen se neboj..." konejšila ho matka a společně překročili práh. Jakmile se tak stalo, ozval se tlumený výbuch a na Dursleyovi se vylil kýbl vody.
"Petunie! Drahá! No, to snad... co si to dovolujou, syčáci..." nadával mokrý Vernon Dursley a otíral si obličej tlustýma rukama.
"Vernone," vyhrkla Petunie. "To jsou ti jejich synové... tomu jednomu u nás vypadla ta karamela..."
Vernon se ohlédl a uviděl Weasloyova dvojčata, jak si je prohlížejí a stěží zadržují smích.
"Omlouváme se za to nedopatření," řeklo první dvojče nevinným hlasem.
"Mysleli jsme, že to jde nějaký smrtijed..." začalo druhé dvojče.
"...a tak jsme chtěli vyzkoušet náš nový vynález...."
"...unikátní zvonek..." dokončilo druhé z dvojčat a obě se na sebe podívaly.
"Sakrapráce, copak ten váš spolek nemá žádné vychování?" rozkřičel se Vernon a jeho manželka Petunie lomcovala s jeho paží.
"Vernone, Vernone, podívej, co je to tam..." ukazovala svou hubenou paží na figurky, které měly místo krku pružinu, na níž se houpala hlava Dudleyho. "To je náš Dudlánek!"
"Drahá, tam jsem já! A to jsi ty!" Všichni Dursleyovi teď hleděli na sbírku figurek a lomcoval jími vztek.
"Dělejte, musíme najít toho Brumbála, nebo jak se jmenuje, ať odsud můžeme vypadnout! Tady je to šílené! Není tu nic normálního."
"Když půjdete s námi, rádi vás za ním zavedeme," nabídlo se první dvojče, Fred Weasley.
"Ale musíme se předem omluvit, že neručíme za případné úrazy, které se vám mohou cestou stát..." přikývlo vážně hlavou druhé dvojče, George Weasley.
"Tak dobrá!" zaječel Vernon a vydal se i s manželkou a synem za dvojčaty.
Jak šli uličkou, stávaly se jim drobné nehody. Sem tam je boxovací rukavice udeřila do hlavy nebo se na ně znovu vylil kýbl s vodou nebo se na ně odněkud spustila síť. Za každou z pohrom se bratři suverénně omlouvali, ale šlo vidět, že se dobře baví.
"Omouváme se, to je jen na spestření vaší první návštěvy Příčné ulice a Kratochvílných Kouzelnických Kejklí."
Když došli na konec uličky, nikdo tam nestál.
"Ále, to je nadělení," zalamentoval dramaticky George Weasley.
"Vypadá to, že pan profesor Brumbál před pár minutami odešel..." doplnil ho bratr.
"Ale, tady nechal vzkaz... Vážený pane a paní Dursleyovi, omlouvám se, že jsem nemohl čekat, neboť jsem musel vyřídit jednu služební záležitost. Přesto se se mnou ještě můžete setkat, budu vás čekat v krámě U Borgina a Burkese. Srdečně zdraví, Albus Brumbál."
"Takže vás vyprovodíme ven a můžete navštívit krámek U Borgina a Burkese, ale důrazně bych vám to nedoporučoval, protože je tam spoustu zlých kleteb..."
Cestou zpátky se na ně znovu vylil kýbl s vodou, znovu na ně spadla síť a opět dostali ráno od boxerských rukavicí.
"Tak sbohem," rozloučili se oba bratři a s úsměvem jim zamávali.
 


Anketa


Komentáře

1 AlbertAsync | E-mail | Web | 7. června 2018 v 15:01 | Reagovat

The prostate is the central a part of a male's the reproductive system. It secretes fluids that help the transportation and activation of sperm. The prostate is found just before the rectum, below the bladder and around the urethra. When there is prostate problem, it is usually very uncomfortable and inconvenient to the patient as his urinary product is directly affected.

The common prostate medical problems are prostate infection, enlarged prostate and prostate cancer.

Prostate infection, also referred to as prostatitis, is regarded as the common prostate-related problem in men younger than 55 years old. Infections with the men's prostate are classified into four types - acute bacterial prostatitis, chronic bacterial prostatitis, chronic abacterial prostatitis and prosttodynia.

Acute bacterial prostatitis will be the least common coming from all types of prostate infection. It is a result of bacteria based in the large intestines or urinary tract. Patients may go through fever, chills, body aches, back pains and urination problems. This condition is treated by utilizing antibiotics or non-steroid anti-inflammatory drugs (NSAIDs) to ease the swelling.

Chronic bacterial prostatitis is really a condition of the particular defect inside the gland and also the persistence presence of bacteria in the urinary tract. It can be brought on by trauma for the urinary tract or by infections received from other regions with the body. A patient may go through testicular pain, lower back pains and urination problems. Although it is uncommon, it is usually treated by removal in the prostate defect then the use antibiotics and NSAIDs to deal with the redness.

Non-bacterial prostatitis accounts for approximately 90% of most prostatitis cases; however, researchers have not yet to ascertain the causes of these conditions. Some researchers feel that chronic non-bacterial prostatitis occur because of unknown infectious agents while other believe intensive exercise and lifting might cause these infections.

Maintaining a Healthy Prostate

To prevent prostate diseases, an effective diet is important. These are some from the things you can do to maintain your prostate healthy.

1. Drink sufficient water. Proper hydration is necessary for overall health and it'll also keep your urinary track clean.

2. Some studies suggest that a few ejaculations each week will assist you to prevent cancer of the prostate.

3. Eat pork sparingly. It has been shown that consuming over four meals of beef per week will heighten the chance of prostate diseases and cancer.

4. Maintain a suitable diet with cereals, vegetable and fruits to make certain sufficient intake of nutrients necessary for prostate health.

The most important measure to look at to be sure a normal prostate is always to go for regular prostate health screening. If you are forty years of age and above, you ought to opt for prostate examination at least once 12 months.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama