Leden 2013

Dursleyovi v krámku bratří Weasleyových

31. ledna 2013 v 14:38 | Lithia |  Splácaniny

Povídka na téma Dursleyovi? Ano, napadla mě, protože jsem ji napsala pro jednu soutěž na Hogwarts.cz, kde jsem studentkou :) A tak vznikla zajímavá idylka, kde Dursleyovi hledají pana Brumbála, který je pozval na Příčnou ulici. Díky hulákovi, který kdysi poslal paní Dursleyové, se členové rodiny raději přišli dostavit... :) A co se nestalo...? PS: Omlouvám se za ty uvozovky, ale ony se prostě musí předělat, když povídku zkopíruju do článku... :/ Obrázek by *liliribs.

Tiché šustění

29. ledna 2013 v 15:56 | Lithia |  Básniny

Napsala jsem takovou tu splácaninu, které se říká báseň... no, je vcelku krátká, hodně krátká, ale snad se dá alespoň trochu číst. Psala jsem ji už hodně dávno, je to snad čtyři měsíce, ale měla jsem takové divné rozpoložení... smutná a zároveň šťastná :) Však to taky znáte... obrázek by *Kyomu.

Plyšový medvídek je náš jiný druh nejlepšího přítele

28. ledna 2013 v 15:26 | Lithia |  Prostě věci
,,Ty jsi můj medvídek. Nikdy tě nikomu nedám. Jsi můj nejlepší přítel."
Říká dítě v pěti, šesti, sedmi letech. Nikdo si asi neuvědomuje, že toho medvídka jednou vyhodí do popelnice. Já jsme třeba dělala generální úklid a zjistila jsem, že tam pod postelí mám jednu starou, zaprášenou panenku, která se na mě usmívala a já pocítila nával vzpomínek. Vzpomínek na to, že jsem ji vláčela všude s sebou, dávala jsem jí najíst a pak jí před spaním vykládala všechny naše příhody. Tyto vzpomínky má na svou oblíbenou hračku snad každé dítě i dospělý.
A když se na ni díváte, nedokážete ji vyhodit... někdo to možná dokázal, ale já ne... pořád jsem se na ni dívala a nedokázala jsem si představit, že ji mám po tolika zážitcích opustit.
Myslím, že plyšoví medvídci jsou náš jiný druh nejlepšího přítele. Medvídek poslouchá a nic neříká... jen poslouchá a mlčí... někdy potřebujeme, aby nás někdo vyslechl. A když si naopak potřebujeme promluvit, najdeme si ten další druh nejlepšího přítele, ten lidský, který nám již dokáže poradit. Na závěr mých obvyklých krátkých, stručnách článků zde chci sdílet video z filmu Toy Story 2.

Zdroj obrázku: by *ElenaDudinaBývalý přítel je nejhorší nepřítel

27. ledna 2013 v 15:59 | Lithia |  Špatné věci
,,Když vás někdo zradí, je to hrozné, ale když vás zradí přítel, je to horší."
Nikdy nechcete, aby se něco takového stalo. Věříte a věříte a věříte... a pak se najednou ukáže, že je všechno jinak, než si myslíte. Že je vše úplně jinak. Nejraději byste si za tu důvěru dali facku. zkoumáte, jestli je to vaše vina, jestli náhodou za všechno nemůžete vy. Bojíte se. Máte strach, že o vás někdo něco řekne, vždyť ten přítel zná všechna vaše tajemství. Máte neuvěřitelný strach z toho, co se stane. Ale je tu ještě jedna útěcha - pokud to zvládnete s přáteli. S opravdovými přáteli. Pokud se něco stane a vy máte další přátele a zvládneme to s nima, všechno je hned lepší. Je tu někdo, koho můžete obejmout nebo si pobrečet. Ach jo... říkám si... bože, za to si určitě můžu sama... :( Napsat o mně článek a... jen tak si dělat, jakože nic... :( Jsem hrozně naštvaná, smutná a ubrečená, ustrašená a bůh ví, co ještě...
Grrrrrrrr!
Grrrhhhr!
CHCI NĚKOMU UBLÍŽIT!!!
A zároveň nechci...
Fňuk...